انتخاب رنگ مناسب برای کف منزل

مزایا و معایب ترموود
مزایا و معایب ترموود
دسامبر 20, 2016
ایده ای برای داشتن خانه ای دلبازتر
دسامبر 20, 2016

چقدر در نظافت زرنگ هستید؟
معمـــارڪده↯دڪــوراسیــــــون
یک نصیحت دوستانه دارم! اگر مشکل چندانی با گردزدایی و نظافت مرتب کفپوش‌ها ندارید و بیشتر کلاسیک بودن فضای خانه برایتان اهمیت دارد، به طور قطع کفپوش های تیره می‌توانند بهترین انتخاب برای شما باشند.به یاد داشته باشید رنگ‌هایی که در این دسته قرار می‌گیرند و تیره هستند خیلی زود گرد و غبار و ذراتی را که روی آنها جا خوش کرده اند نشان می‌دهند. بنابراین باید به دفعات متعدد و در فاصله زمانی کوتاهی آنها را تمیز کنید. کفپوش‌های بسیار تیره که به رنگ مشکی نزدیک هستند، در کنار دیوار روشن و خنثی به راحتی همنشین شده و ترکیب رنگ بندی زیبایی را به نمایش می‌گذارند.
امروزه کفپوش‌های تیره رنگ و چوبی تنها کفپوش های تیره موجود در بازار نیستند بلکه تنوع آنها شامل مواد متنوعی مانند بامبو، لمینت و وینیل می‌شود که در مقایسه با کفپوش‌های چوبی بسیار ارزان‌تر هستند.
دیگر اینکه نظافت و نگهداری از آنها نیز به مراتب ساده تر از کفپوش های چوبی است. پس اگر دوست دارید کفپوش های خانه شما تیره رنگ باشند اما خریداری نوع چوبی و تیره هزینه بسیاری را به بودجه خانواده‌تان تحمیل خواهد کرد بهتر است سری به بازار بزنید و این نوع کفپوش ها را هم از نزدیک ببینید.

اولویت با سلیقه شماست معمـــارڪده↯دڪــوراسیــــــون

در مقایسه با کفپوش‌های تیره انواع روشن نیز محاسن و معایب خود را دارند، البته اولویت تهیه هریک از آنها را سلیقه شما مشخص خواهد کرد. توجه داشته باشید که اگر چه کفپوش های روشن به اندازه انواع تیره شیک و رویایی نیستند اما ویژگی‌هایی دارند که خریداری و استفاده از آنها می‌تواند آنها به یکی از اولویت‌های شما در انتخاب یک کفپوش زیبا و دلنشین برای فضای خانه‌تان تبدیل کند.
برای نمونه آنها مشکل نشان دادن گرد و غبار و ذراتی را که روی آن نشسته‌اند ندارند. پس اگر شما از جمله افرادی هستید که فرصت کافی برای نظافت خانه و گردگیری ندارید کمی به این نوع از کفپوش ها فکر کنید، شاید نظرتان به آنها جلب شود. البته اگر دوست دارید کف پوش خانه‌تان چوبی باشد و تنها مشکل شما نظافت مداوم آنهاست سری به بازار بزنید و از کف‌پوش‌های چوبی روشن دیدن کنید. هرچند که آنها از نظر جلوه ای که به محیظ خانه می‌دهند تفاوت‌های زیادی با انواع تیره خود دارند اما می‌توانند انتخاب خوبی برایتان باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − سه =