ترموود در سقف خانه
ترموود در سقف خانه
دسامبر 30, 2017
ترموود
طراحی سازه با ترموود
ژانویه 6, 2018

محبوبیت ترمووود در هزینه های تولید و انبارداری

ترموود تکنولوژی روز، حافظ محیط زیست!!

ترموود یا همان چوب نما یا ترمو چوب محصولی مدرن و امروزی است که به مرور زمان از حدود سال دو هزار میلادی به صورت کاملا حرفه‌ای در تولید انبوه وارد بازار جهانی شد. در واقع این محصول توانست جایگاه ویژه‌‌ای برای خود در صنعت ساخت و ساز باز نماید. با نگاهی کلی به صنعت ساختمان و بازسازی سازه‌ها متوجه محبوبیت آن خواهیم شد. در واقع مقبولیت و محبوبیت روزافزون این محصول علاوه بر زیبایی در پروسه خاص آن است که هیچ ماده شیمیایی و تخریبی که ضد محیط زیست باشد در آن به کار نرفته است. از اینرو ترموود با نام محصولی کاملا سازگار با طبیعت، شناخته شده و عنوان می‌شود. شرکت‌های تولید کننده ترموود پس از قطع هر الوار، چند نهال نو را به جای آن می‌کارند.ترموود تکنولوژی روز، حافظ محیط زیست!!

مقبولیت‌های چشم‌گیر ترموود

در چند دهه اخیر شرکت‌های بسیاری در راستای تولید چوب و ترکیب با مواد دیگر گام نهاده‌اند ولی به دلیل اینکه از منابع تجدید پذیر طبیعی استفاده شود و یا ضرری برای محیط زیست نداشته باشد ترموود را بدون هیچ ترکیب خاصی تولید نموده‌اند. از اینرو چوب نما یا همان ترموود و انواع آن از محبوبیت بسیاری برخوردار شده است.

به همین دلیل این شرکت‌ها سعی کرده‌اند با گام نهادن در مسیری نو، محصولی را بسازند که برای محیط زیست آسیبی در پی نداشته باشند. بنابراین یکی از دلایلی که ترمووود توجه شرکت‌های طراحی و ساخت و ساز  را به خود جلب کرده است خالص بودن آن است. زیرا از هیچ‌گونه مواد خطرناک شیمیایی و صنعتی در آن استفاده نشده است و در کوره‌های مخصوص از جنس استیل ضد زنگ تهیه می‌شوند. چوب نما با استفاده از گرما طی فرایند خاصی از چوب و الوار‌های خام تهیه می‌شود. در این فرایند چوب‌های خام در معرض دمای بالا و بخار آب با کمترین میزان اکسیژن قرار می‌گیرند. این کار سبب می‌شود از آتش گرفتن چوب جلوگیری به عمل آید.  الوار‌های خام بیشتر از نوع درختان  Ash و  Pineتهیه می‌شوند.

ترموود تکنولوژی روز، حافظ محیط زیست!!

ترموود تکنولوژی روز، حافظ محیط زیست!!

به دلیل اینکه چوب‌های اش و پاین نیاز به مواد شیمیایی و نگهدارنده ندارند، هزینه‌های تولید، انبارداری و یا صادر کردن به کشورهای دیگر از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه خواهند بود. از این رو این مسئله نیز به نوبه خود در جذب خریداران و محبوبیت ترموود تاثیر گذار خواهد بود.

دیگر قابلیت‌های ترموود را بشناسیم

یکی از مهم‌ترین مسائل مربوط به محبوبیت ترموود که نه تنها در انتخاب مصالح و حتی نحوه نصب آن نیز موثر است، وزن سبک آن است. علاوه بر این قابلیت منحصر بفرد چوب نما ، برخورداری از زیبایی طبیعی و ایجاد فضای گرم و صمیمی به دور از هیاهوی شهری از ویژگی‌های چشم‌گیر این محصول خواهد بود. با این چوب می‌توان المان‌های بسیاری از نیمکت، میز، آلاچیق، مبلمان و … گرفته تا انواع طراحی‌های داخلی را ایجاد کرد.

تلفیق چوب‌های با دوام و زیبای ترمووود با انواع گیاهان طبیعی و زینت بخش، فضاهای پرکاربردی را برای کاربران مهیا خواهد کرد. در هنگام اجرای چوب نما باید در استفاده از چسب‌ها و ابزارآلات مخصوص برای این کار دقت کرد و مواظب بود تا اتصالات ضعیف و شکننده ایجاد نشود. همچنین باید در حین کار کلیه شرایط محیطی را سنجید.

برای استعلام قیمت ترموود  با شماره 09141011092 تماس داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 16 =