ترموود در کف‌ پوش
ترموود در کف‌ پوش
دسامبر 16, 2017
ترموود در سقف خانه
ترموود در سقف خانه
دسامبر 30, 2017

شاید برای شما عجیب باشد اما این چوب مقاوم و مستحکم برای زیباسازی و حتی کف سازی استخر و سونا نیز کاربرد دارد. ترموود با چوب‌های معمولی تفاوت‌های زیادی دارد و این مسئله باعث شده است که کارایی و دوام بیشتری نیز داشته باشد.

درگذشته برای دکوراسیون داخلی فضاهای مرطوب مانند حمام، استخر و سونا تنها گزینه‌ای که وجود داشت سرامیک و کاشی بود؛ اما با پیشرفت فنّاوری و ساخت مصالح نو و جدید مانند ترموود، چوب‌ها نیز به این فضاها راه پیداکرده‌اند و تحول زیادی در زیباسازی فضاهای خیس و مرطوب ایجاد کرده‌اند.

ترمووود

ترموود چیست؟

ترموود نوعی چوب است که با گذراندن فرایندهایی با حرارت و بخارآب درصد بالایی از رطوبت خود را ازدست‌داده و به‌نوعی چوب سوخته تبدیل‌شده‌اند. بشر از گذشته با این مسئله پی برد که چوب‌های سوخته در برابر عوامل محیطی و جوی از مقاومت بالایی برخوردار بوده و به‌آسانی فرسوده و خراب نمی‌شوند. این چوب در  برابر نفوذ حشرات مقاوم بوده و نسبت به چوب معمولی سبک‌تر و مقاوم‌تر است.

با ورود ترمووودها به صنعت ساختمان‌سازی از آن برای قسمت‌های مختلف ازجمله نمای داخلی و خارجی استفاده‌شده است و توانسته است طرفداران زیادی برای خود دست‌وپا کند. ترموود وارداتی اغلب ساخت کشور فنلاند بوده و از کیفیت بالایی برخوردار است.

از ترمووود برای نماسازی ساختمان‌ها، کف‌پوش داخلی و خارجی، کانتر آشپزخانه، روکش سقف خانه، ساخت پله و نرده چوبی، نماسازی در باغ و ویلا، ساخت مبلمان چوبی، نماسازی فضای آشپزخانه، ساخت شومینه و … استفاده می‌شود.

ترموود در کف حمام

تا قبل از ساخت ترمووودها تنها گزینه برای کف حمام به‌عنوان یک مکان مرطوب معمولاً کاشی و سرامیک بوده است؛ اما ترمووودها با ویژگی‌هایی که دارد می‌تواند به‌عنوان کف‌پوش حمام نیز کاربرد داشته باشند. کف‌پوش‌هایی از نوع دکینگ یا تایل از بهترین نوع چوب ترموود برای حمام هستند که دارای مقاومت، استحکام و زیبایی منحصربه‌فردی هستند.

ترمووود

ترمووود در استخر و سونا

ترمووود در استخر و سونا

این روزها برای دکوراسیون داخلی استخر و سونا از ترمووودها استفاده می‌شود. ترمووودها با ویژگی‌هایی که دارد در برابر رطوبت و محیط استخر و سونا مقاومت خوبی داشته و به‌آسانی خراب و فرسوده نمی‌شوند. همچنین با زیبایی که دارند محیط و دکوراسیون داخلی استخر و سونا را جلوه‌ای خاص می‌بخشند.

برای اطمینان بیشتر و جلوگیری از زنگ‌زدگی پیچ‌های نصب‌شده بر روی ترموود از پیچ‌های استیل و ضدزنگ استفاده می‌شود و نوعی رنگ مخصوص برای جلوگیری از آسیب دیدن چوب‌ها در برابر اشعه خورشید بر روی چوب‌ها زده می‌شود.

علاوه بر این‌ها برای ساخت سایبان و محل استراحت در کنار استخر و سونا نیز از ترمووودها استفاده می‌شود. این نوع از طراحی استخر که می‌تواند بخشی از فضای باغ نیز باشد با ساخت میز و صندلی‌های چوبی در کنار استخر و همچنین ساخت دیواره‌های چوبی برای محفوظ ماندن فضای استخر تکمیل گردد. ایجاد سایبان مناسب برای استخرهای روباز برای محفوظ ماندن از نور خورشید نیز یکی از کاربردهای ترمووودها در این فضاها است. این هارمونی و هماهنگی علاوه بر زیباسازی محیط استخر باعث ایجاد بوی خوشایند ترموود خیس در فضا می‌شود. عطر و بویی دل‌نشین که طرفداران زیادی داشته و حس حضور در طبیعت را القا می‌کند.

مشاوره فروش ترموود و استعلام قیمت ترموود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =