آلاچیق
دنیایی از احساس با آلاچیق چوبی
نوامبر 4, 2017
انواع ترمو چوب
انواع ترمو چوب
نوامبر 14, 2017

ترموود به چوب‌هایی گفته می‌شود که طی فرایند پیچیده‌ای تولید شده و دارای خصوصیات ویژه‌ای هستند. این چوب‌ها برای نمای بیرونی و داخلی ساختمان‌ها کاربرد دارند. ترموودها جایگزین چوب‌هایی شدند که قرن‌ها پیش گذشتگان ما به منظور مقاومت نمای بیرونی چوب را می‌سوزاندند. سوزاندن چوب روش خوبی برای افزایش پایداری چوب است اما روش‌های قدیمی مشکلاتی اعم از خشکی و شکنندگی چوب را به دنبال داشت. این در حالی است که تکنیک‌های خاصی امروزه در مورد ترمووودها صورت گرفته که مشکلات ناشی از روش‌های قدیمی را از بین برده است.

ویژگی های خاص چوب ترموود

ترمووود

  • مقاومت بالا در برابر شرایط جوی
  • قابلیت نصب و جداسازی آسان و سریع به منظور نظافت و یا نقل مکان
  • شکسته شدن همی سلولزها در اثر حرارت، مقاومت چوب را در برابر پوسیدگی و حمله حشرات بالا خواهد برد.
  • کاهش رطوبت ترموود در اثر تیمار حرارتی موجب مقاومت بالا، ثبات ابعاد و کاهش ترک خوردگی چوب خواهد شد.
  • حذف رزین و مواد مضر چوب و کشته شدن میکروب‌ها موجب خلوص و یکنواختی رنگ در کل چوب شده و آن را به ماده‌ای فاقد صمغ جهت کاربردهای متفاوت تبدیل می‌کند.

کاربرد ترموود

چوب‌های ترمو شده کارایی فراوانی در انواع محیط‌های متنوع دارد. می‌توان این چوب را در انواع فضای داخلی و بیرونی اعم از درب و پنجره، نماهای بیرونی، زمین بازی، دیوار، نرده، بالکن، آلاچیق، کف‌پوش، سقف، سرویس بهداشتی، دکور داخلی و … به زیبایی به کار برد.

ترمووود

چگونگی ساخت ترموود

در گذشته‌ به منظور اینکه مقاومت بیرونی چوب را از نظر پوسیدگی و حمله حشرات افزایش دهند، سطح چوب را می‌سوزاندند. روش‌های قدیمی مشکلات بعدی نظیر خشکی و شکنندگی چوب را نیز در پی داشت. اما امروزه چوب را تحت حرارت بالا قرار می‌دهند. زیرا با این کار زنجیره قندی چوب شکسته شده و عاری از هرگونه صمغ و مواد مغذی برای حشرات خواهد شد. بدین سان خواص و ساختار شیمیای چوب ایجاد شده به کلی تغییر کرده و کاملا طبیعی و فاقد هرگونه مواد شیمیایی است. تکنیک ایجاد شده را می‌توان بر روی انواع زیادی از چوب‌ها پیاده نمود.

نکات قابل توجه در هنگام کار با ترموودها

در هنگام کار با چوب‌ها ترمو شده از ابزار تیز استفاده شود چرا که چوب‌های حرارت دیده شکننده هستند. سعی شود برای سوراخکاری از وسیله‌هایی همچون دریل یا بادی میخکوب استفاده نمایید.

پی‌اچ ترموود کمتر از سایر چوب‌های معمولی است. بنابراین در حین کار باید از میخ‌های ضد زنگ استفاده کنید تا دچار زنگ‌زدگی و در نهایت آسیب به چوب نشود.

در این مورد نیز  همانند سایر چوب‌ها می‌توان از چسب چوب استفاده نمود اما باید دقت کرد چون رطوبت این چوب‌ها کم است باید برای چسباندن از آب بیشتری استفاده نمود زیرا ممکن است در صورت خشکی هوا و چوب، چسب به خوبی عمل نکند.

جهت رسیدگی به سطح این چوب‌ها باید از مواد مخصوص پوشش سطوح چوبی استفاد شود تا از تاثیر مسقیم نور خورشید و یا شرایط جوی در امان بماند. شستشوی سطح چوب نیز باید با دقت صورت بگیرد تا آسیبی به سطح چوب وارد نشود.

تماس با کارشناس فروش ترموود  :09141011092

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − نوزده =