آلاچیق چوبی
آلاچیق چوبی چیست؟
آگوست 26, 2017
ترمووود
انواع ترمووود
اکتبر 30, 2017

چوب یکی از عناصری است که همیشه در زیباسازی نمای داخلی و خارجی ساختمان‌های مسکونی و تجاری موردتوجه معماران و کارشناسان بوده است؛ اما با توجه به آسیب‌پذیری چوب در برابر شرایط جوی و عوامل محیطی تغییراتی در ظاهر و فیزیک چوب انجام می‌شود تا آن را به عنصری مقاوم تبدیل کنند. یکی از این روش‌ها حرارت دادن چوب است که طی این فرایند که با حضور ک اکسیژن انجام می‌شود چوب طی چندین مرحله با دمای بالا حرارت داده می‌شود تا اصلاح سلولی در آن انجام شود. به چوب حاصل از این روش ترموود گفته می‌شود که از سال 2000 در مقیاس زیاد وارد بازارهای جهانی شده است و مورد استقبال معماران و طراحان دکوراسیون قرارگرفته است.ترمووود

کاربرد ترموود چیست؟

ترموود هم در فضای بیرونی کاربرد دارد و هم فضای خارجی. با توجه به ویژگی‌های منحصربه‌فرد چوب در زیباسازی، می‌توان از این چوب مقاوم در فضای بیرونی مانند نمای خارجی ساختمان، درب‌ها، پنجره‌ها، نرده‌ها، دیوارهای خارجی، مبلمان خارج از منزل، ایجاد نمای چوبی و … استفاده کرد.

همچنین ترمووود در تزئین داخلی خانه‌ها مانند دیوار آشپزخانه، سقف، کف‌پوش، ساخت ادوات موسیقی، دکوراسیون حمام و سونا، مبلمان منزل و … کاربرد فراوانی داشته و جلوه و نمای زیبایی به آن می‌دهد.

ویژگی‌های ترموود چیست؟

  • ترموود ها پس از حرارت زیادی که می‌بینند درصد رطوبتشان بسیار کم می‌شود که این امر باعث شده در برابر رطوبت و گرما مقاومت زیادی داشته و همچنین باعث ثبات ابعاد چوب، کاهش میزان ترک‌خوردگی و قابلیت عایق بودن چوب‌ها می‌گردد.
  • با توجه به اینکه در فرایند حرارت دهی کلیه ساختار سلولزی چوب از بین می‌رود ترموود ها منبع تغذیه خوبی برای قارچ‌ها و حشرات نبوده و در برابر آسیب ناشی از آن‌ها و پوسیدگی کاملاً مقاوم هستند.
  • هنگامی‌که چوب‌ها در معرض حرارت بالا قرار می‌گیرند کلیه مواد مضر آن‌ها ازجمله رزین، فرمالدهید و باکتری‌های موجود در آن کشته می‌شوند و تبدیل به یک چوب یکدست بدون صمغ، دارای سطحی یکنواخت و کاملاً استریل و بهداشتی شده و برای مصارف داخلی و خارجی آماده می‌شوند. این چوب دارای رنگی یکنواخت و یکدست شده و زیبایی خاصی به محیط می‌دهد.

نکاتی در رابطه با کار با ترموود ها:

به علت اینکه چوب در این فرآیند حرارت بالایی می‌بیند کمی شکننده و حساس است. بهتر است در هنگام کار با آن از ابزار تیز و برنده استفاده شود. برای همچنین به علت PH پایین داخل چوب ممکن است پیچ‌ها و میخ‌ها دچار رنگ زدگی شوند. برای این منظور بهتر است از پیچ‌های استیل و ضدزنگ برای نصب آن استفاده شود. نصب ترموود آسان و سریع بوده و قابل‌انتقال به محل‌های دیگر است. همچنین از این چوب برای ایجاد نماهای قوس‌دار و منحنی نیز می‌توان استفاده کرد. شستشو و نگهداری این محصول آسان است.

برای جلوگیری از تغییر رنگ ترموود بهتر است سطح آن را با روغن‌های ضد آب بپوشانید تا رنگ آن در برابر تابش نور خورشید حفظ شود. در غیر این صورت به‌مرورزمان تغییر رنگ داده و به رنگ خاکستری نزدیک می‌شود. برای تمیز کردن سطح ترموود می‌توان از شوینده‌های ملایم مانند صابون‌های مایع استفاده کرد تا آسیبی به سطح چوب وارد نشود.

شما می توانید با آلاچیق چوبی که از دیگر خدمات دکوراسیون آیلار است آشنا شوید.

همچنین جهت تماس با کارشناسان فروش چوب ترمو  و یا اطلاع از قیمت ترموود با شماره 09141011092 تماس داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − یازده =