چوب ترموود
چوب ترموود
دسامبر 18, 2018
ترموود
ترموود
ژانویه 22, 2019

چوب ترمو یا ترموود یکی از متریال‌‌های جدید برای استفاده‌هایی از قبیل چوب نما، چوب کف، و سازه در ساختمان است که تفاوت آن با چوب معمولی در این است که تحت شرایط خاص ساخته می‌شود. این چوب و بخصوص مغز آن در معرض حرارت و دمای 100 تا 200 درجه قرار می‌گیرد و صمغ را از آن خارج می‌کنند و این کار باعث مقاوم شدن چوب در مقابل سرما، رطوبت، بارندگی، گرما، خورندگی و حشرات می‌شود.

فروش چوب ترموود

قیمت فروش ترموود همواره در نوسان است و چون یکی از محصولات وارداتی است بنابراین موارد بسیاری می‌تواند بر قیمت و فروش آن اثر گذار باشد.

عوال تاثیر گذار بر فروش ترموود

فروش ترموود

ضخامت چوب ترموود

یکی از عواملی که تعیین کننده قیمت فروش ترمود ضخامت آن است؛ و باتوجه به ضخامت قیمت‌های متفاوتی برای فروش ترموود ارائه می‌شود که به طور کلی با توجه به افزایش ضخامت این چوب قیمت آن نیزافزایش می‌یابد.

گونه درخت و جنس چوب

گونه‌ی درختان با توجه بر تراکم و رشد و نرمی و سختی درختان متفاوت است که عملیات برش و حرارتی را باید به گونه‌ای مناسب گونه انجام داد که این عامل نیز به طور مستقیم بر قیمت و فروش ترموود اثر گذار است.

عوامل مالیاتی و حمل و نقل

چوب ترموود یکی از مصالح وارداتی است که از این نظر حمل و نقل و مالیات نیز در قیمت آن نقش بسزایی دارد. عوامل دیگری نیز مانند قطع درختان، هزینه‌های کارگر، کیفیت چوب مصرفی و نوسانات ارز نیز از جمله عوامل تعیین کننده فروش ترموود هستند.

نکات لازم جهت استفاده ، نگهداری و فروش ترموود

فروش ترموود

– مکانی که چوب ترموود در آن نگهداری می‌شود؛ بایستی عاری از هر گونه رطوبت و حرارت باشد و مکانی خشک و دارای آب و هوای معتدل باشد.

– برای اینکه توزیع وزن بهتری برای حمل چوب ترموود توسط جرثقیل انجام شود باید بازوها به اندازه آن‌ها تنظیم شود.

– برای جلوگیری از ترک برداشتن چوب ترموود و آسب به آنها باید از محکم بودن طناب دور چوب اطمینان حاصل کرد.

– اگر ضخامت چوب ترموود از مقدار استاندارد تعیین شده برای آن که از 16 تا 20 میلی‌متر متغیر است کمتر باشد؛ ممکن است هنگام استفاده دچار ترک خوردگی شود یا توان تحمل برای آن سازه را نداشته باشد.

– اگر در شهر‌های شمالی و جنوبی یا نقاط ساحلی می‌خواهید از چوب ترموود استفاده کنید باید حتما خاصیت مقاومت در برابر پوسیدگی را که می‌تواند در گونه‌های ترموود متفاوت باشد را در نظر گرفت.

– خرید ترموود باید با توجه به مکان و فضای مورد استفاده آن تا نصب و نگهداری ان نیز راحت‌‌تر باشد.

– چوب ترموود در انبار نباید با سطح زمین در تماس باشد.

– در هنگام برداشتن باید زاویه برداشت به حداقل برسد چون به خاطر خاصیت ترد و خشک بودن چوب بیشتر مستعد ترک می‌‌شود.

– کحصولات ترموود باید دارای کاور یا محافظ‌ها و و فضاهای انباری مسقف باشند.

– نحوه قرار گیری بسته‌های الوار چوب ترموود باید به صورت افقی باشد و زیر قطعات نگهدارنده جهت جلوگیری از انحنا باید وزن وجود داشته باشد.

واحد مورد استفاده در فروش ترموود

واحد فروش چوب ترموود به طور جهانی و ثابت متر مکعب است و در متر مربع قیمت آن کمتر می‌شود.

جهت مشاوره خرید با ما در تماس باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − شش =