ترمووچوب
ترموچوب ارزان
ژانویه 23, 2018
ترموچوب
ترموچوب
فوریه 9, 2018

ترموود نوعی چوب با قابلیت‌های منحصر به‌ فرد هستند که برای نماسازی ساختمان و همچنین دکوراسیون داخلی مورداستفاده قرار می‌گیرند.در مقابل شرایط جوی و آب و هوایی مقاوم بوده و نمای زیبایی به خانه شما می‌دهند.اما نکته‌ای که وجود دارد قیمت ترموود می باشد که باعث می‌شود که افراد کمتر به دنبال نصب آن باشند و یا اینکه خواهان تهیه و خرید ترموود ارزان هستند.

موردی که باید به آن توجه داشت این است که لزوماً هر ترموود ارزان به معنای داشتن کیفیت بالا نیست. به‌هرحال با ورود محصولات غیر فنلاندی به بازار ترموود ارزان در دسترس عموم قرارگرفته است. قیمت ترموود چینی و یا ژاپنی که از لحاظ کیفی بالا نبوده مناسب می باشد.

برای ساخت نمای ساختمان و یا نمای داخلی شاید گزینه و انتخاب شما چوب باشد اما به علت قیمت بالا مخصوصا نوع فنلاندی ، ممکن است شما به دنبال خرید چوب‌های ارزان‌تر بروید که در این صورت باید ریسک آسیب‌پذیری و عدم دوام را نیز در نظر بگیرید و درعین‌حال نتوانید از نمای چوبی و زیبایی که بر روی نمای خانه شما ایجاد می‌کند صرف‌نظر کنید.

قیمت ترموود

قیمت ترموود از بین انواع مختلف کدام یک مناسب می باشد.

ترموچوب نوعی چوب مدرن است که خواستگاه اصلی آن کشور فنلاند است. درختان سر به فلک کشیده با چوب‌های مرغوب و بدون گره که در آب‌وهوای سرد فنلاند رشد می‌کنند و اولین بار فنلاندی‌ها بودن که توانستند این چوب را باکیفیت بالا تولید کرده و به سراسر جهان صادر کنند.

این نوع چوب ترمو از بهترین نوع است که در انواع مختلفی تولیدشده و نسبتاً قیمت بالایی دارد. اما کشورهای دیگری مانند ایران، چین و ژاپن نیز اقدام به تولید و ساخت آن کرده‌اند که نسبتاً ارزان‌تر بوده و برای اقشار متوسط که نمی‌توانند هزینه زیادی برای خرید آن کنند مناسب است.

با توجه به اینکه فناوری اصلی ساخت ترمو چوب در اختیار کشور فنلاند است و چوب درختان این کشور از بهترین و مرغوب‌ترین مواد اولیه برای ساخت هستند بعید به نظر می‌رسد ترموود ارزان دیگر کشورها بتوانند رقیب جدی برای تولیدات این کشور باشد.

ترموود ارزان ایرانی معمولاً با استفاده از چوب روسی ساخته می‌شوند که این چوب‌ها به‌هیچ‌عنوان قابل‌رقابت بانوع فنلاندی نبوده و در برابر تغییرات جوی و شرایط اقلیمی کیفیت خود را از دست می‌دهند. به‌عبارت‌دیگر صنعت نوپای چوب ترموی ایرانی هنوز راه زیادی را باید طی کند تا بتواند مطابق با ضوابط و استانداردهای نوع فنلاندی برسد .

اگر خواهان زیباسازی خانه خود هستید بهتر است قیمت ترموود را ملاک انتخاب قرار ندهید و با هزینه کرد مناسب از چوب ترموی باکیفیت بهره‌مند شوید تا مجبور به هزینه مضاعف برای تعمیر و نگهداری نباشد.اما اگر به دنبال ترموود ارزان هستید بهتر است به شرکت‌های معتبر مراجعه کنید تا نوع های باکیفیت پایین را به نام نوع فنلاندی به شما ارائه نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 12 =